Novinky

Vyšetření očí

Dnes jsme se vydaly do Kladna k MVDr. Lenské na vyšetření dědičných očních vad. Všechna štěňátka jsou těchto vad prostá – máme obrovskou radost. V autě byla mimina skvělá, jako ostatně vždy. Vyndávaly jsme je z čisté klece. Nestala se jim ani jedna nehoda. Jsme na ně pyšné.

Návštěva pana doktora

Dnes za námi přijel pan doktor a všem štěndům dal čip a první očkování. Pan doktor byl moc šikovný, mimina statečná, a tak vše proběhlo bez pláče.

První lidské návštěvy

Už jsou jim čtyři týdny. Začíná čas návštěv. Vrhy se teď vídají velice často. Mimina už jezdí autem jak zdatní dospěláci. Chovatelky denně připravují pohoštění, vaří litry kávy a míchají litry domácích limonád. Za štěňátky jezdí velcí, malí, tlustí, tencí, psi i psice, Pozornost si umí náležitě vychutnat nejen oni, ale i jejich maminky. Nikdo je ale nenutí, pokud chtějí, odpočívají. Vypadají jak plyšáci poházení po trávě.

Vrhu A začaly jezdit natěšení páníčkové.

Vrh B si na své pány ještě počká. Tento vrh zadáváme podle povah. Jejich človíčkové si svého miláčka vyberou až cca v šesti týdnech.

První bašta

Začaly jsme přikrmovat. Štěňátka dostala výživný startér – namočené miniaturní granulky. U obou vrhů měly obrovský úspěch. Funělo se, mlaskalo, vystrkovalo sourozence od misky a někdo po vydatném obědě usnul v talíři tak, aby až se probudí, mohl v této skvělé, voňavé a chutné zábavě pokračovat :). Holčičku balonek jsme před probuzením vrátily mamince do pelíšku.

Prospinkané setkání

Mimina jsou na světě už skoro tři týdny. Začínají si hrát, krásně prospívají. Možná je čas představit vrhy navzájem. Čím více čumáčků, tím větší legrace. A tak se vrh B vydal za vrhem A. Úplně všechna štěňátka celou návštěvu prospala :). Ale pohled to byl nádherný.

Grácie den D

Grácie si svůj poslední vrh chtěla užít v bříšku co nejdéle, a tak jsme 5.6., tedy 65. den radši dojely za panem doktorem. Dostala šetrnou injekci a večer už se porod rozjížděl. Napínala nás ale dlouho, první kluk vykoukl na svět až ve 14:50hod. druhý den 6.6.2023. Celý porod byl hodně odlišný od porodu Jupinky. Grácie si s každým prckem dávala na čas. Trochu nás tím strašila, protože štěňátka už byla ten 66. den opravdu veliká. Nakonec ale vše dopadlo na výbornou a na svět přišlo 5 zdravých štěňat. Grácie i miminka jsou v pořádku.

Jupinka den D

Jupinka rodila 64. den březosti, tedy 4.6.2023. Porod byl  trochu hektický. Štěňátka rodila jedno za druhým. Během 70-ti minut nám jich dala 6. Sotva jsme stačily jí pomáhat s vybavením prcků z obalů. Kontrola, zápis, focení a vážení miminek muselo být velice rychlé. Radost ze zdravých štěňátek byla veliká, ale nestíhaly jsme jí pořádně prožít. To až v krátké pauze po prvních 6-ti. Jupinka se trochu nadechla a na svět přišlo 7. a 8. mimčo. Máme 4 kluky a 4 holky, 4 červená a 4 červená merle. Hezky si to holka naše vymyslela. Štěňátka i Jupinka jsou v pořádku. Úplně první ze všech Jupíků přišel na svět červený pejsek, a to ve 21:35hod., hned za ním přišla první Jupík holčička, také červená.

 

 

Jupi-Jej – jsme v tom

Obě holčičky mají plná bříška kuliček, na které se moc těšíme. Teď už se můžeme vsázet, kteráže bude mít vrh A 😅.