Štěně od nás

Cílem naší CHS je přivádět na svět zdravá zvířata. Velký důraz klademe také na vyrovnané povahy. Pro naše holčičky vybíráme zdravé testované kluky s vhodnými vyrovnanými povahami.
Naše odchovy budou vhodné na sport, do chovu, ale i jako rodinní společníci. Někteří jedinci budou mít výstavní předpoklady.
Budoucí majitele budeme pečlivě vybírat. Jedná se o aktivní pracovní plemeno a zájemci o něj by měli být seznámeni s plemenem a jeho mentalitou. Nechtěli bychom se setkat s tím, že se nám pejsek vrátí kvůli zlobení. Upřednostňujeme majitele s chutí a plány s naším odchovem sportovat, nebo pracovat, případně se věnovat výstavám.

Vrh bude první měsíc odchován v kuchyni, kde je spousta šramotu při vaření, mytí nádobí, společném stolování početné rodiny s malými dětmi. Štěňata si budou na tento hluk, pachy a přítomnost lidí zvykat. Také k nim občas nakoukne druhý pes.

Stejně jako u novorozenců se vyvíjí nové metody psilování nervové soustavy, dovedností a imunity různými cvičeními, podobně jsou u štěňat známy metody cvičení podporující jejich vývoj a růst. Jednou z nich je ranná neurologická stimulace.

Od 3. do 21. dne věku stimulujeme naše psí miminka aby měla silnější srdce a ledviny, posilujeme jejich imunitní systém, odolnost vůči stresu, mentální rozvoj, zvědavost, schopnost učit se a další a další…

V době prvního krmení (cca 3 týdny) bude štěňatům puštěna reprodukovaná bouřka (reálné zvuky z domácího kina). Toto jim bouřku spojí s příjemným zážitkem. Bouřku budeme pouštět každý den alespoň na chvilku a postupně pomalu zvedat hlasitost.

Druhý měsíc budou na zahradě, ve velké ohrádce. Přítomnost dalších očkovaných a v povaze prověřených psů, nyní již i návštěv dalších lidí, i malých dětí a interaktivní hřiště (nepříjemné materiály, tunel, hlavolamy…….podle počasí i voda (za stálého dozoru), jim pomůže stát se nebázlivými, vyrovnanými psy

V sedmém týdnu života podstoupí štěňátka Volhardův osobnostní test, který je zaměřen na vyhodnoceni individuálního temperamentu jednotlivých štěňat.

Testuje se:

 • dominantní chováni
 • podřízenost
 • samostatnost
 • poslušnost,
 • pracovní potenciál
 • sociální chováni

Seznámení se štěnátkem

Vaší návštěvu rádi přivítáme po čtvrtém týdnu života. Možnost přivezení deky, nebo plyšové hračky k napachování. Tato deka pomůže štěňátku s přechodem do nového domova. Známý pach uklidňuje.

Co si s sebou štěňátko odveze:

 • PET PAS – očkovací průkaz a cestovní pas v jednom – potvrzení očkování v šestém týdnu a pravidelného odčervení. Číslo čipu s potvrzením, že se jedná o Vaše štěně
 • Kopii vyšetření na oční vady, které proběhne v pátém, nebo šestém týdnu
 • Kopii vyhodnocení Volhardovo testu
 • Chovatelský balíček – jídlo do začátku, obojek, vodítko, hračka…
 • Kupní smlouvu
 • Informace o zaregistrování čipu do celorepublikových databází
 • Průkaz původu bude zaslán na adresu majitele po navrácení z Plemenné knihy (cca 3.měsíc štěněte)

Pro závaznou rezervaci je potřeba podepsat rezervační smlouvu a složit 1/3 ceny štěněte. Záloha je nevratná v případě zrušení rezervace zájemcem o štěňátko. Záloha je vratná v plné výši pokud by byla rezervace zrušena z naší strany, tedy ze strany chovatele.

Pro každé naše štěnátko uděláme maximum, je to pro nás důležité.

Chovatelský servis samozřejmostí.